Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A jelek szerint a Fidesz végérvényesen elkötelezte magát a nyugdíjas korosztályt rezsicsökkentéssel kilóra megvevő politika mellett. Az internet megadóztatása ugyanis elsősorban a fiatalok és középkorúak elleni hadüzenet.
„Hogy pontosan miért lenne ez az adó óriási kicseszés mindenkivel, aki az internetet nem csak vasútjegy-rendelésre és csekkbefizetésre használja, azt már mások megírták. A kormánynak épp hogy segítenie kéne Magyarország digitális felzárkózását, ehelyett megint egy olyan világ felé haladunk, ahol visszatér a 80-as évek hangulata az ötven megás, hangalámondásos, recsegős filmekkel, és ahol román, szerb, szlovák »üzletemberek« csencselnek a wifikkel a határ mentén. Egy teljes generáció élheti át újból a nosztalgikus 90-es éveket, amikor CD-ről és mobil vinyóról vittük egymásnak másolgatni a dolgainkat.
Az internetadó lebegtetése (amellett, hogy kiváló alkalom elterelni az emberek figyelmét a már említett korrupciógyanús-kitiltásos szálról) két dolgot jelez világosan. Egyrészt véget értek a választások, indulhat a 3+1 éves fosztogatás-osztogatás kombó, jöhetnek az újabb megszorítások, hogy aztán 2017-től megint »fejlődő pályára állhasson Magyarország«.
Másrészt a jelek szerint a Fidesz végérvényesen elkötelezte magát a nyugdíjas korosztályt rezsicsökkentéssel kilóra megvevő politika mellett. Az internet megadóztatása ugyanis elsősorban a fiatalok és középkorúak elleni hadüzenet, ami a családi adókedvezmény bővítésével való kecsegtetés mellett sem ígér sok jót ennek a korosztálynak hosszú távon.
Az internetadó a 21. század szesztilalma, amely épp annyira értelmetlen, mint betarthatatlan. Egy kicsit még mindig bízunk benne, hogy ez egy rossz vicc, merész figyelemelterelés, akármi. Ha nem, akkor újra lehet nézni a gyorstalpaló barikádépítő tanfolyamokat a YouTube-on. Kis felbontásban persze.”